Θέσεις εργασίας

Στις υπεραγορές METRO μετρά ο άνθρωπος! Ο πελάτης, ο συνεργάτης, ο συνάδελφος. Σήμερα, οι υπεραγορές ΜΕΤRΟ με μοντέρνο αλλά πάντοτε προσγειωμένο προφίλ, συνεχίζουμε να προσφέρουμε, να βελτιωνόμαστε, να εξελισσόμαστε, να ακούμε τις ανάγκες του καταναλωτή. Η αλυσίδα υπεραγορών μας εφαρμόζει πάντα υψηλά μέτρα υγιεινής κι ασφάλειας, χρησιμοποιώντας τα πιο πρόσφατα τεχνολογικά μέσα, εκσυγχρονίζοντας τις εγκαταστάσεις μας και καταρτίζοντας ανελλιπώς το προσωπικό μας.

Τα METRO ψάχνουν για άτομα δραστήρια με πνεύμα ομαδικότητας και υπευθυνότητας για τις ακόλουθες θέσεις:

Διευθυντή/ Διευθύντρια Υπεραγοράς - Λευκωσία (ref: DY918)

Στα πλαίσια της συνεχούς αναβάθμισης και ανάπτυξης της εταιρείας μας, ψάχνουμε πάντοτε για τους καλύτερους συναδέλφους που θα στελεχώσουν τις ομάδες μας. Οι υπεραγορές ΜΕΤRΟ επιθυμούν να προσλάβουν Διευθυντή/ Διευθύντρια Υπεραγοράς για την επαρχία Λευκωσίας.

Η θέση εργασίας περιλαμβάνει τις πιο κάτω αρμοδιότητες:
  • Διοίκηση του καταστήματος στα πλαίσια της εταιρικής πολιτικής: τήρηση κανονισμών και διαδικασιών της εταιρείας.
  • Διαχείριση προσωπικού: οργάνωση και ανάπτυξη του προσωπικού για την εύρυθμη λειτουργία της υπεραγοράς.
  • Διατήρηση και βελτίωση της συνολικής εικόνας της υπεραγοράς.
  • Ορθή διαχείριση αποθέματος προϊόντων.
  • Επικοινωνία με πελάτες υπεραγοράς, επίλυση τυχών προβλημάτων.
Απαιτούμενα προσόντα υποψηφίων:
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 5 χρόνων στο λιανικό εμπόριο, σε διευθυντική θέση με ευθύνη διαχείρισης προσωπικού.
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Γνώσεις Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με επικοινωνιακά προσόντα και ακεραιότητα χαρακτήρα.
  • Δυνατότητα να ανταπεξέλθει σε απαιτητικό ωράριο εργασίας.

Πλήρη βιογραφικά σημειώματα μπορούν να αποστέλλονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@metro.com.cy. Όλες οι αιτήσεις πρέπει να συνοδεύονται με στοιχεία επικοινωνίας δύο ατόμων (προϊσταμένων) που μπορούν να παρέχουν συστάσεις για τους υποψηφίους.

Yπάλληλος στο Τμήμα Κρεοπωλείου  για τις επαρχίες Λευκωσίας, Λάρνακας, Λεμεσού και Αμμοχώστου

Οι υποψήφιοι θα πρέπει:

·         Να έχουν τουλάχιστον ένα χρόνο προϋπηρεσία σε τμήμα κρεοπωλείου ή συναφή τομέα
·         Να είναι απόφοιτοι Μέσης εκπαίδευσης
·         Να γνωρίζουν πολύ καλά την Ελληνική και την Αγγλική γλώσσα (Γνώση της Ρωσικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)

Πλήρη βιογραφικά σημειώματα μπορούν να αποσταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@metro.com.cy, με φαξ στο 22320188 ή αιτήσεις πρόσληψης μπορούν να συμπληρωθούν στις υπεραγορές METRO.